Яндекс.Метрика Анализ сайта climat.pp.ua

Якісні вікна — економія на комунальних платежах

Якісні вікна — економія на комунальних платежах

Хочемо ми того, чи ні, але тепер і Росія слідом за розвиненими країнами вступила на шлях економного використання енергії у сфері експлуатації житла. До цих пір поняття енергоефективності власного будинку, або квартири для багатьох мешканців залишалося неактуальним, позбавленим явною практичної вигоди.

Тепер же, з планомірним підвищенням енерготарифів і обовязковим впровадженням приладів обліку, ситуація змушує задуматися навіть скептиків — як знизити зростаючі витрати по рахунках за електрику, газ, гарячу воду і опалення? Адже далеко не завжди установка лічильників на подачу теплової енергії дозволяє знизити подальшу навантаження на гаманець! Якщо квартира в сенсі заощадження тепла більше нагадує друшляк, то перехід від оплати за усередненими нормами споживання до оплати за показаннями лічильників здатний завдати серйозної шкоди особистому бюджету.

Навіть у тому випадку, якщо квартира розташована не в торці будинку, а сама будівля побудовано не з худих залізобетонних панелей, існує маса причин, через які варто всерйоз подумати про додаткову теплоізоляції такого житла. Якісна теплоізоляція квартири і наступна установка теплових лічильників дозволити істотно знизити витрати на опалення, одночасно поліпшивши домашній комфорт. Незалежно від рівня місцевих тарифів і кліматичних особливостей регіону, найчастіше саме на опалення припадає левова частка всіх споживаних в квартирі енерговитрат.

Найбільш слабким місцем житлового будинку в плані теплового захисту вважаються вікна. І тут не грає особливої ??ролі з якого матеріалу — пластика або дерева виготовлені віконні рами (звичайно з обмовкою на різницю в довговічності і зручності використання). Головним винуватцем тепловтрат є безпосередньо віконне скло.

Тому ще при оформленні замовлення на встановлення вікон краще вибрати не менше ніж двокамерні склопакети (тобто складаються з трьох стекол в одному пакеті). Кількість камер перевіряється легко — запаліть сірник і піднесіть до вікна: в двокамерному склопакеті повинно відображатися шість язичків полумя.

Визначаючись з вибором віконної конструкції, потрібно обовязково звернути увагу на теплоізолюючі характеристики склопакета . Нерідко в камерах між склом знаходиться звичайне повітря, однак можна зустріти і моделі, при складанні яких виробник не поскупився закачати аргон або криптон. Можна зустріти у продажу і вакуумні моделі. Головний козир останніх в тому, що з міжрамного простору повітря викачане повністю, а вакуум є кращим теплоізолятором.

В даний час до продажу пропонується великий асортимент готових або зроблених на замовлення віконних блоків, представлених безліччю компаній виробників.

Однак не варто забувати, що помітна захисна наклейка на пластикових деталях вікна від іменитої зарубіжної компанії вказує лише на те, під яким брендом виготовлені самі віконні деталі та комплектуючі (погонаж для рами, склопакетів, підвіконь). Адже якість збірки віконного блоку в цілому, як і його установки безпосередньо у вашій квартирі, залежить вже зовсім від інших людей. З цієї причини бажано ще на підготовчому етапі, до установки замовленого вікна в проріз, уважно оглянути віконний блок, а також простежити за роботою майстрів під час монтування його в отворі з подальшою фінішною обробкою.

Нерідкі випадки, наприклад, коли окремі «умільці-монтажники» заради економії часу і витратних матеріалів йдуть на різні хитрощі: використовують дешеву монтажну піну (або «недоливають» її) при герметизації зазорів між віконним блоком і стіною, застосовують спрощену технологію кріплення віконного блоку, виконують обробку неякісними матеріалами. У результаті багато переваги сучасної віконної конструкції (підвищена надійність, герметичність, тепло-і звукоізоляція) сходять нанівець.

Взагалі при збірці і установці вікон існує безліч професійних тонкощів, які напряму впливають на результат виконаних робіт. Саме тому, приймаючи рішення про замовлення нового вікна, потрібно приділити особливу увагу вибору компанії, що спеціалізується на такого роду послугах.

Критерієм вибору тут повинна служити не тільки прийнятна ціна, асортимент пропонованої продукції, або різноманітність кредитних схем. Надійність компанії (тобто сумлінне ставлення до замовника), неважко простежити за договором на виконання монтажу, а також в гарантійних зобовязаннях на саму віконну конструкцію.