Яндекс.Метрика Анализ сайта climat.pp.ua

Як безпечно і дешево викопати колодязь

Як безпечно і дешево викопати колодязь

Викопати колодязь для води, особливо в сипучих грунтах, часом важко і небезпечно. Один із способів спорудження колодязів це спосіб з використанням деревяної опалубки.

Ця технологія широко використовується в сільській місцевості, де відсутні водопровід та спеціальна техніка для влаштування колодязів. Також успішно застосовується для влаштування індивідуальних колодязів на дачних ділянках.

До початку облаштування колодязя необхідно виготовити деревяну опалубку конічної форми. Цю опалубку можна виготовити з дощок товщиною 30-35мм. і довжиною від 500 до 1000мм, залежно від висоти майбутньої опалубки. Для того щоб вийшов конус при виготовленні опалубки, торці дошки повинні мати неоднакову ширину — різниця близько 2,5 — 3см.

Можна використовувати в якості опалубки деревяну бочку, підходить за розмірами. Бочку зсередини оббиваємо 2-3 шкіряними ременями, а потім знімаємо з неї металеві обручі. Отримаємо опалубку, згортається всередині.

Додатково опалубку обладнаємо двома гачками з внутрішньої сторони, для її фіксації в робоче положення.

Приступаємо до пристрою колодязя:

У грунті викопуємо поглиблення діаметром більше ніж основа опалубки на 25-30 см. і висотою трохи менше ніж висота опалубки.

Виробляємо армування простору між опалубкою і стіною виїмки. Для армування можна застосувати металеву сітку, каркас із дроту, смужки, прути і т.д.

У згорнутому вигляді, широкою основою вниз, опускаємо опалубку у виїмку і фіксуємо її. Заповнюємо простір між опалубкою і виїмкою бетоном марки 200-250.

Після закінчення добу, коли бетон схопився, опалубку згортаємо і виймаємо з бетону.

Потім весь процес повторюється: викопується другий ярус поглиблення, тим же радіусом що і спочатку, армується простір, встановлюється опалубка та фіксується.

Заливається форма опалубки бетоном через простір, утворене за рахунок конуса форми. Весь цикл робіт повторюється до досягнення необхідної глибини колодязя.

В кінці робіт оформляється верхня частина колодязя за проектом замовника або за бажанням господаря.

Переваги цієї технології:

Безпека при проведенні робіт.
Невеликий витрата матеріалів і мінімум в наявності інструментів.
Освічені уступи можуть служити для спуску підйому в колодязь при його обслуговуванні.