Яндекс.Метрика Анализ сайта climat.pp.ua

Визначення теплових втрат, або що ж таке тепловізорне обстеження будинку?

Визначення теплових втрат, або що ж таке тепловізорне обстеження будинку?

Витрати, що йдуть на опалення будинку, як правило, в будь-якій сімї займають лідируючі позиції в калькуляції видаткових статей щомісячного сімейного бюджету. На думку фахівців, приблизно 25 — 30% сімейних фінансових витрат можна уникнути, провівши своєчасне Тепловізорне обстеження вашого будинку або квартири і своєчасно виконавши надані фахівцями рекомендації проведеної ними роботи. Комплексне Тепловізорне обстеження поточного стану і визначення теплових втрат в будинку — дасть вам можливість оцінити ті шляхи енергетичних втрат, про які ви раніше і не здогадувалися.

Яким же чином працює тепловізор?

Теплотехнічний прилад іменований тепловізором, призначений для проведення вимірювань температури різних поверхонь. Температура тіла, є величиною, що характеризує потужність інфрачервоного (теплового) випромінювання його поверхні. Дане теплове випромінювання тіл невидимо для наших очей, і лише Тепловізорне обстеження, здатне дати нам можливість визначитися з місцями тепловтрат в будинку або квартирі і їх інтенсивністю.

Тепловізор показує на своєму дисплеї, з відповідною фіксацією у своїй памяті, розподіл тепла на поверхні, за допомогою відображення на дисплеї певного колірного поля. Кожному кольору на дисплеї тепловізора відповідає певна температура на досліджуваній поверхні, що знаходиться у фокусі тепловізора.

За допомогою тепловізора проводиться обстеження квартир і будинків, як після проведення будівельних та реконструкційних робіт, так і в процесі їх експлуатації. Зняті тепловізором, термограми, за допомогою спеціального програмного забезпечення обробляється, і гора ми отримуємо повне «Тепловізорне обстеження обєкта» з його термо і фотографічними зображеннями ділянок покрівлі будинку і його стін.

За даними «картинкам», завжди є можливість визначення самих проблемних місць поверхні стін і даху обстежуваного будинку, де істотно порушені теплотехнічні характеристики, і над якими нам слід надалі працювати з їх відновлення.

Основні завдання, що виконуються на обєктах допомогою тепловізорной зйомки.

Тепловізорного зйомка будь-якого обєкта є інструментом оцінки його енергозберігаючого потенціалу.

Тепловізорного зйомка на обєкті виконує наступні задачі:

• Своєчасне виявлення енергетично слабких місць будівельних конструкцій, де відбуваються втрати теплової енергії.

• Дослідження працюючого обладнання теплової мережі та визначення місць витоків теплової енергії.

• Обстеження стану електричної мережі та електротехнічного обладнання з визначенням місць енергетичних втрат в ньому.

• Запобігання та скорочення можливих аварійних ситуацій на досліджуваних обєктах.

• Підвищення рівня нашого самоосвіти в області економії палива та енергозбереження.

• Надання можливості визначення енергетично слабких місць, що вимагають нашої екстреного або першочергового втручання щодо своєчасного запобігання аварійних ситуацій на обєкті.

Де ж ми втрачаємо енергію?

Як показали професійні дослідження житлових і промислових обєктів в нашій країні допомогою тепловізора, основні місця, де відбуваються суттєві втрати тепла наступні:

Приблизно 40% тепла втрачається через «діряві» зовнішні стіни будинків.

Порядку 30% енергетичних втрат — це теплові втрати, що відбуваються через віконні отвори будівель і споруд.

Близько 20% витоків тепла відбувається через горищні перекриття будинків.

Також, фахівцями наголошується, що тепле повітря в будинках, пішов через їх міжпанельні шви та двері, підлога квартир, розташованих на першому поверсі в багатоквартирних будинках, а також через зношені старі або неправильно змонтовані, нові віконні системи.

Висновок.

Добре вивчивши викладений матеріал ми бачимо, що, головним джерелом теплових втрат наших будинків, котеджів, квартир — є поверхні, які стикаються з холодним зовнішнім середовищем, такі як стіни, підлогу, вікна, двері, а також дахи будинків.

Щоб уникнути істотних втрат теплової енергії з внутрішніх приміщень наших будинків, їх то нам і потрібно утеплювати в першу чергу. Однак, що гріха таїти, зараз сучасна тепловізорна зйомка в наших будинках виробляється достатньо рідко, тому, проведення сучасних теплотехнічних обстежень наших осель — це запорука вирішення в майбутньому насущних проблем енергозбереження.