Яндекс.Метрика Анализ сайта climat.pp.ua

Як вибрати водонагрівач для дому

Як вибрати водонагрівач для дому

Що ми робимо, коли в квартирі відключають гарячу воду? Беремо відро води і ставимо на плиту або дістаємо кипятильник і опускаємо його в той же відро з водою і чекаємо … У тих випадках, коли гаряча вода потрібно постійно, доводиться тримати це відро десь поблизу, а поруч діти. Щоб уникнути подібного роду проблем, досить купити водонагрівач , а який спробуємо вибрати разом.

Для початку повернемося до нашого кипятильник. Цей відомий всім прилад придумав (втілив у готовий виріб і налагодив виробництво) в 1925 році німецький інженер Штібель. Ідея отримала продовження — кипятильник помістили в якусь ємність, яку для зменшення тепловтрат ізолювали від навколишнього середовища спеціальним матеріалом. Вийшов новий прилад — накопичувальний водонагрівач .

Сьогодні накопичувальні водонагрівачі широко представлені на нашому ринку. Головне — підібрати той, який вам потрібен. Почнемо з літражу. Він визначається залежно від числа точок водорозбору та кількості споживачів. Наприклад: миття рук від 1 до 3 літрів на одну дитину, душ — від 16 до 25 літрів води при температурі 37С. У реальному житті на сімю з трьох осіб достатньо 30-літрового водонагрівача з урахуванням нагріву води всередині бака до температури не вище 65С і подальшого розведення холодною водою.

Не менш важливий і питання ціни. Якщо ви купуєте прилад для постійного користування протягом усього року, краще вибрати модель подорожче і понадежней. Якщо ж тільки на період відключення гарячої води, то можна придбати дешевше і простіше. Але не захоплюйтеся економією, і ось чому. Усередині ємність водонагрівача для запобігання корозії покривається емаллю. Чим вище якість покриття, тим довше послужить вам прилад, а чим дешевше, тим самі розумієте, що …

Головний недолік накопичувального водонагрівача — його розміри. 30-літровий має діаметр 39 см і висоту 62, то 100-літровий — діаметр 50 см, а висоту 92. Крім того, при нагріванні вода розширюється, і її надлишок видаляється через групу безпеки, і цю воду потрібно ще кудись відвести.

Проблему отримання гарячої води можна вирішити і по-іншому — встановити проточний водонагрівач . Його головний плюс — малі розміри. Він легко встановлюється під раковину, мийку або безпосередньо у ванній кімнаті, займаючи простір всього 30 на 19 см. при глибині 10 см. Елегантність приладу пояснюється його великою потужністю — порядку 6 кВт (для порівняння — потужність накопичувального водонагрівача всього 1,6 кВт) — це як три електричних чайника в одній особі.

Працює проточний водонагрівач так. Потік води потрапляє в колбу малої місткості, де встановлений потужний нагрівальний елемент, швидко нагрівається і так само швидко витікає, але …

Перше але — споживана потужність. Стара проводка не витримає такий режим роботи, може згоріти або автомат, або провід. Друге але — продуктивність, витрата гарячої води буде приблизно 3,2 літра в хвилину при температурі не більше 39С. Третє але — проточний водонагрівач потужністю 6 кВт нагріває надходить воду на 25С, а якщо холодне літо і вода в системі міського водопроводу 8С, то воду на виході ми отримаємо: 8 25 = 33С (комфортна температура теплого душу 36С). І четверте але, яке знімає всі сумніви: при недоліку місця краще мати хоч якийсь джерело гарячої води, ніж не мати ніякого.

Потрібно памятати наступне при купівлі проточного водонагрівача: той, у якого потужність 4 кВт, можна використовувати тільки для миття рук. А з потужністю менше 3 кВт краще взагалі не купувати: такі прилади призначені тільки для південних країн.

І питання ціни у звязку з якістю. У дорогих моделях колба, де відбувається нагрівання води, виконана з міді, нагрівальний елемент підвищеного терміну служби теж мідний. Прості, дешевші моделі мають колбу з термостійкого пластику, а замість мідного нагрівального елемента — нихромовая дротик, дуже чутлива до повітряних пробок (це коли в трубі на невеликій ділянці замість води знаходиться повітря).

Загальні зауваження для всіх типів приладів: термін служби будь-якого водонагрівача залежить безпосередньо від якості води в даній місцевості (жорсткості і вмісту заліза), правильності встановлення обладнання, надійності електричних зєднань і заземлення, а головне, професійної майстерності установника.