Яндекс.Метрика Анализ сайта climat.pp.ua

Тепловизионное обстеження котеджу

Тепловизионное обстеження котеджу

Поява будівельних дефектів в малоповерховому будівництві — досить поширене явище. Просідання будівлі з часом, нещільні стики, неякісна обробка — все це призводить до появи щілин, через які в приміщення надходить холодне повітря. У холодну пору року це може призвести до протягами і вогкості. Створений великими зусиллями комфорт при цьому буде порушений.

Інша поширена проблема всіх житлових будівель — погана теплоізоляція конструкцій будинку, вікон, дверей. При цьому будинок не тримає потрібну температуру і доводиться витрачати додаткову теплову енергію на опалення. Працюючи на повну потужність, опалювальне обладнання швидше зношується, та й витрати на паливо в цьому випадку будуть високими.

Що спільного у всіх цих проблем? Те, що навіть фахівцеві досить важко визначити зі стовідсотковою точністю, в чому саме проблема. Може бути так, що і стіни теплі, і щілин не видно, а зі стелі капає конденсат, підлога — крижаний і навіть при нормальній температурі зявляється відчуття дискомфорту від вологого холоду.

Для зняття цих проблем є одне універсальне рішення — тепловізійне обстеження . Або, по іншому, інфрачервона зйомка. З безпомилкової точністю цим методом можна визначити ті слабкі місця, які дають найбільші тепловтрати, а також виявити всі щілини, тріщини і нерівності, через які йде тепле повітря.

Для тепловізійного обстеження використовується спеціальний прилад — тепловізор . По суті це — фотоапарат, який сприймає світло в інфрачервоному, теплом спектрі. Тобто місця, які дають найбільші витоки тепла, на фотографії відобразяться червоним кольором, якщо проводити зйомку зовні будівлі.

Якщо знімати зсередини, то тепловізор покаже холодні ділянки, які будуть проявлятися зеленим або синім кольором.

Наочність цього методу очевидна, і за результатами тепловізійного обстеження можна скласти найбільш ефективний план заходів щодо поліпшення ситуації — закладення щілин в конкретному місці (найчастіше — стики стіни і дахи, стіни і вікна), заміна вікон чи дверей, утеплення фундаменту або несучих конструкцій. При цьому зайві витрати повністю виключені і всі кошти підуть саме туди, куди необхідно.

В результаті даних заходів можна досягти наступних завдань:
Позбутися від протягів і вогкості в будинку, добитися ідеального мікроклімату
Зробити будинок теплішим
Знизити витрати на опалення
Продовжити термін служби теплового обладнання та системи опалення

Тепловизионное обстеження вважається одним з первинних заходів з енергозбереження в приватному будинку. А тепловізор — одним з найбільш ефективних приладів, що стоять на сторожі тепла і комфорту в будинку.