Яндекс.Метрика Анализ сайта climat.pp.ua

Теплове дзеркало новітнє віяння сучасних технологій енергозбереження в будинку

Теплове дзеркало новітнє віяння сучасних технологій енергозбереження в будинку

При постійній нестачі і дефіциті енергії для свого існування, людство зараз змушене шукати все нові і нові технології її економного витрачання та заощадження. Серед великого спектру сучасних технічних рішень цього питання, відокремленим та окремим питанням — стоїть питання енергозбереження в нашому будинку або квартирі, вирішуване за допомогою використання новітньої сучасної технології «Теплового дзеркала» («Heat Mirror»), розробленої американською компанією Southwall Technologies.

Суть і робота технологією «Теплового дзеркала».

Дана технологія розроблена в Массачусетському Технологічному Інституті в 70-х роках минулого століття, в часи найгострішого світової енергетичної кризи. За основу тут узяті нові космічні технології напилення низько емісійних покриттів, що використовуються в космічній галузі при виготовленні скафандрів космонавтів, з метою захисту людини від різного роду космічних випромінювань.

Віконний склопакет «Heat Mirror» (теплове дзеркало), є найсучаснішою й універсальною віконною системою. Віконні склопакети, виготовлені згідно даної технології, дуже прозорі, але в теж час, за рахунок напилення низькоемісійоного покриттів є дуже високоефективними з відбиття теплових сонячних променів.

Принцип дії енергозберігаючого склопакета «Теплове Дзеркало» полягає в тому, що він в літній час здатний відображати теплові промені в напрямку його джерела, тим самим зберігаючи прохолоду всередині приміщень будинку, а при настанні холодів — даний склопакет перешкоджає виходу тепла з будинку під зовнішній простір.

У публікаціях останніх років унікальну конструкцію «теплового дзеркала» все частіше називають «СуперОкна». В основі запропонованого технічного рішення — знаходяться особливості передачі теплової енергії світлопрозорими віконними конструкціями, здійснювані способами конвенції тепла, теплопровідністю і тепловим випромінюванням.

Основною складовою енергозберігаючого склопакета є полімерна оптична поліетілентерафталантная плівка з низько емісійним напиленням і товщиною до 0,75 мкм. Таке покриття на плівку, наноситься шляхом вакуумного магнетронного напилення та забезпечує в ній селективне (вибіркове) пропускання електромагнітних хвиль.

Внаслідок натягу між шибками склопакета лише однієї такої плівки, відсікається до 70% втрат тепла, що відбувається шляхом випромінювання, а також істотно зменшується його конвекція.

За поєднанню основних властивостей даної плівки, а саме її ступеня чорноти, яка менше 0,05 і ступеня прозорості у видимому спектрі світла (понад 80%) — плівки Soutwall Technologies сьогодні не мають аналогів у світі. Крім того, невелика вага, светопрозрачность і звукозахисні якості такої плівки, відмінно доповнюють позитивні характеристики цієї нової технології енергозбереження.

У багатьох випадках, використання однієї або двох таких низькоемісійоного плівок усередині віконного склопакета, вирішує питання створення громіздких віконних конструкцій з чотиришаровим склінням, а в їх поєднанні з аргоном або криптоном, і істотно підвищувати енергоефективність вікон, які починають виконувати не тільки огороджувальну холод, але і огрівальну функцію в будинку.

Характеристики покриття енергозберігаючої плівки задані так, що вона пропускає через себе видимий спектр світла, відбиваючи при цьому теплові (інфрачервоні) промені, а також блокуючи при цьому і шкідливі ультрафіолетові промені.

Сьогодні у світі виготовляються близько 12 видів енергозберігаючої плівки «Теплове Дзеркало» — від золотистої, до бронзової і прозорою.

Маркування плівок залежно від светопропускающей здібності наступна: HPR 38, HPR 28, HPR 18, HM 88, ТЗ 88, SC 75, HM 77 … HM 22, де цифра позначає максимум світлопропускання видимого спектру світла у відсотках.

Енергозберігаючі плівки HM 88 і плівки двостороннього покриття ТЗ 88 — є практично повністю прозорими і застосовуються в склопакетах віконних систем північних кліматичних зон, де дуже важливі додаткові сонячні теплонадходження для обігріву внутрішніх приміщень.

Високим ступенем відображення з максимальною сонцезахистом, характеризуються склопакети з встановленими в них плівками HM 22 і HM 33, тому вони досить широко використовуються у віконних системах сучасних нежитлових будівель.

Відокремленим класом стоять плівки марок HPR, які прозорі з одного боку, але дзеркальн з іншого. Ці плівки, з назвою «інтим» — здатні захистити від сторонніх очей будь-яку банківську установу або офіс, розміщений на першому поверсі будівлі.

Яка ж ефективність енергозберігаючої технології «Теплового Дзеркала»?

Технічні характеристики сучасного склопакета Теплове дзеркало такі, що він пропускає через себе видиму частину сонячного світла, блокуючи при цьому ультрафіолетові, шкідливі для людини промені і відбиваючи промені теплові — інфрачервоні.

Наприклад, склопакет Теплове дзеркало товщиною всього в 24 мм, по своїх теплозахисних властивостях аналогічний цегляній стіні товщиною 0,5 м.

Експертами даний продукт визнається найбільш ефективною і універсальною енергозберігаючою системою сучасного скління будівель і споруд.

Технологія «Теплове дзеркало» дозволяє підтримувати нам у приміщенні теплове рівновагу протягом усього року при мінімумі витрачання енергії на його кондиціонування та опалення. Також, дана технологія дозволяє досягти небувало великого коефіцієнта теплопередачі для вікон, що також істотно знижує наші витрати на кондиціонування та опалення приміщень будинку.

У чому ж переваги енергозберігаючих склопакетів Теплове дзеркало?
Дані переваги виражаються в наступному:
• Відсутність у Вас відчуття холоду неподалік віконних прорізів у холодну пору року.
• Істотне, до 60% зниження тепловтрат з приміщень будинку взимку.
• Відсутність у приміщенні сонячного перегріву в теплий період року без використання для цього затемнених стекол, штор або жалюзі.
• Істотне (до 30%) зниження енерговитрат на кондиціонування приміщень будинку влітку.
• Більше рівномірно розподіляється температура в приміщеннях будинку протягом усього року.
• Значне протидія внутрішньому запотіванню віконних склопакетів.
• Покращена, в порівнянні з іншими віконними системами звукоізоляція приміщень.
• Відсутність виникнення цвілі на стінах і вицвітання картин, шпалер, килимів і оббивки меблів у будинку.