Яндекс.Метрика Анализ сайта climat.pp.ua

Різновиди фарб для будівництва та ремонту

Різновиди фарб для будівництва та ремонту

Фарби — необхідний матеріал у процесі ремонту або будівництва. Тому дуже важливо зупиниться на правильному виборі. Однак, для того щоб правильно вибрати фарби, необхідно знати їх різновиди. Давайте ж приступимо до цього короткого огляду.

Акрилові латексні фарби — найпопулярніший вид у сфері водорозбавляються фарб. Навіть фахівці стверджують, що за допомогою нанесення валиком на оброблювану поверхню двох шарів акрилової латексної фарби, можна досягти високоякісного покриття для правильного ремонту стелі, стін або інших поверхонь. І при цьому поверхня залишається абсолютно еластичною. Також ви зможете без особливих зусиль усунути на ній тріщини, ширина яких складає до одного міліметра.

Акрилова латексна фарба виявиться для вас найкращим варіантом навіть у тому випадку, якщо ви хочете створити якісне і стійке до забруднення покриття, тому що акрилова фарба не відповідає найвищим вимогам по паронепроцаемості.

Якщо ж вам знадобиться поверхню, яка буде захищена паронепроникним матеріалом, то скористайтеся силіконовими або силікатними фарбами.

Силікатні фарби найчастіше застосовуються для якісно фарбування такого різновиду поверхонь, як мінеральна. В ремонті мінеральні поверхні будуть зустрічатися часто, якщо ви використовуєте мінеральні штукатурки, раніше пофарбовані цементній або вапняної фарбою.

Перед використанням силікатної фарби, необхідно спочатку обробити поверхню силікатної грунтовкою. Тому що в порівнянні з акриловими фарбами, силікатні не є настільки еластичними і тріщини на поверхнях перекриваються слабо. А якщо ви будете наносити більш ніж два шари фарби, то виглядати це буде вже не природно.

Однак, цей мінус силікатних фарб легко перекривається однією перевагою, яке вже було зазначено вище — це пароніпроніцаемость. Саме тому силікатну фарбу радять використовувати для будівель, поверхні яких не захищаються від надмірної вологи. Або, наприклад, для ванних кімнат, адже в цих приміщеннях завжди присутній підвищена вологість, яка призведе до великих дефектів акрилової фарби, але вже неможливо силікатної. Єдина різновид фарб, яка має перевагу в даній області над силікатної фарбою — силіконова фарба.

Силіконова фарба — дивовижне поєднання всіх властивостей і якостей, зібраних з акрилової і силікатної фарби. Таким чином, силіконова фарба так само еластична, як і акрилова, так само паронепроникна, як і силікатна. Завдяки цим якостям силіконова фарба вважається кращим варіантом для абсолютно будь-якого ремонту.

У силіконових і силікатних фарб є одна відмінність — силіконова фарба утворюють спеціальну водонепроникну плівку, що робить її більш досконалою, ніж силікатна фарба. І з приводу еластичності, акрилова фарба у цій сфері навіть трохи гірше силіконової, тому що силіконова фарба, на відміну від акрилової, здатна перекрити тріщини завтовшки не до одного міліметра, а до двох, що робить її властивості більш широкими. Силіконові фарби дуже часто додаються до складу акрилових. Таким чином, виробники намагаються поліпшити властивості акрилової фарби. Адже акрилові сополімери прекрасно змішуються з даної фарбою.

Будь фарба наноситься на поверхню за допомогою валика або кисті. Слід звернути належну увагу тому, що поверхня має бути оброблена. Найчастіше, це спеціальна грунтовка. Іноді, для поширення фарби по поверхні використовується краскопульт.

Краскопульт — це своєрідний распиліватель, який наносить фарбу на поверхню рівномірним шаром і робота виходить акуратно виконаною. Якщо ви використовуєте валик, то він повинен бути новим. Якщо ви використовуєте пензлик, то раніше її мали використовувати для нанесення однієї і тієї ж фарби.

Витрата фарби, в першу чергу визначається за її властивостями за її складом. Тому, при купівлі більше звертайте увагу на те, як фарба витрачається на один квадратний метр поверхні, а не на те, скільки її в одній баночці або балончику.