Яндекс.Метрика Анализ сайта climat.pp.ua

Рідкі цвяхи — різновиди, переваги і недоліки, області застосування

Рідкі цвяхи — різновиди, переваги і недоліки, області застосування

На ринку будівельних матеріалів можна зустріти все більшу кількість клеять складів мають назву «Рідкі цвяхи». Саме словосполучення рідкі цвяхи звучить більше ніж незвично, і тим самим відлякує потенційного споживача, ніж позбавляє його універсального клеїть матеріалу вкрай необхідного в будь-якому ремонті.

«Рідкі цвяхи» представляють собою здебільшого синтетичне вязка речовина, за своїм терминологическому визначенню підходяще під назву — клей.

У більшості випадків такий клей володіє відмінними характеристиками на розрив, і незаперечною перевагою його є можливість наносити товстий шар між склеюваних поверхнями. Інші клеї засновані на попередній руйнуванні молекулярної кристалічної решітки, що склеюються. При подальшій полімеризації, кристалічна решітка клею воєдино зєднується з кристалічною решіткою матеріалів, тим самим створюючи єдине ціле виріб.

Існують клеї, які утворюють навіть більш міцний шов, ніж міцність самого матеріалу. Але практично у всіх є істотний недолік. При нанесенні клею товстим шаром міцність кристалічної решітки клею знаходиться між поверхнями зменшується в рази, тим самим викликаючи ослаблення міцності клейового шва. Такий особливості схильні клеї без вмісту вяжучих компонентів (смола, каучук тощо). Яскравим прикладом може служити дуже популярний «Супер-клей».

«Рідкі цвяхи» заповнюють цей недолік, з причини більшої вязкості складової яка має високу стійкість до розтягування навіть після повної полімеризації. Універсальні «рідкі цвяхи» можна наносити сантиметровим шаром між склеюваних поверхнями, і бути впевненим у міцності зєднання. Ця можливість дала цьому клею широке застосування в приклеюванні плінтусів. Відомо, що плінтуса не завжди ідеально рівні, і щілини між плінтусом і підлогою виходять не однакові. «Рідкі цвяхи» дозволяють, не дивлячись на нерівності, забезпечити щільне прилягання двох деталей по всьому шву.

Існує велика кількість різновидів «рідкі цвяхи» . Одні краще склеюють деревину, інші підходять для більш еластичних матеріалів. Однак незаперечна перевага «рідкі цвяхи» мають при затирки щілин між склеюваних поверхнями. Склад клею дозволяє здійснити повну затірку, оскільки клей володіє вязкістю і дуже малої плинністю. При полімеризації виходить шов відмінної якості.

Але, як і у будь-якого клею у «рідкі цвяхи» є недоліки. Наприклад, при порівнянні з «Супер-клеєм», спостерігається набагато більший час висихання. При порівнянні з популярним «Моментом», є недостатня уніфікація застосування. «Рідкі цвяхи» в основному не прозорі, що так само обмежує область застосування. Для зручної роботи з тубами, в які упаковується клей, потрібен спеціальний пістолет.

Тим не менш, при столярних роботах, ремонті, при виникненні необхідності забезпечити равнопрочний шов на всій поверхні «рідкі цвяхи» на висоті. А, при необхідності склеювання великих поверхонь такий клей є єдиним здатним виконати подібні завдання. Назва «Рідкі цвяхи» у таких випадках підходить як не можна до речі. Прикладом може бути склеювання двох дощок між собою. Міцність на відрив буде практично така ж що при Гвоздьова зєднанні, але за відсутності цвяхів, дір від них, і капелюшків на дошці.

В даний час існує постійно поповнюваний асортимент клеїв, які носять назву рідкі цвяхи і попит на них не падає, що свідчить про те, що даний продукт міцно зайняв свою нішу серед будівельних матеріалів.