Яндекс.Метрика Анализ сайта climat.pp.ua

Дистанційне керування розумним будинком

Дистанційне керування розумним будинком

Первинне уявлення про Розумному Будинку виникло в 60-х роках 20 століття і було повязано більше з роботами-машинами, які закривають двері за господарем, вимикають світло, по команді миють підлоги і провітрюють приміщення.

Час і останні технічні розробки сильно трансформували цю ідею. Тепер розумний будинок — це скоріше самостійний механізм, безшумний і непомітний. Поступово входить у моду і нова функція розумного будинку — дистанційне керування.

Новітні технології дозволяють управляти системами свого будинку, перебуваючи за тисячі кілометрів від нього. Дистанційне керування припускає прямий і зворотний звязок.

Класичний приклад прямого звязку — регулювання систем опалення розумного будинку. При відїзді на тривалий термін — у відпустку чи у відрядження, опалення доцільно переводити в економний режим і підтримувати мінімальну температуру — близько 5 градусів. Для того, щоб будинок до приїзду був нагрітим і зустрів господаря теплом і затишком, системі опалення досить подати сигнал з мобільного телефону. Отримавши його, вона почне розігріватися.

Системи безпеки розумного будинку найчастіше передбачають і прямий і зворотний звязок. У цьому випадку розумний будинок, забезпечений датчиками руху, відкриття дверей, розбитого скла повідомить господареві про загрозу проникнення. Для цих цілей з успіхом використовуються GSM-інформатори. Вони надають можливість дистанційно включати і вимикати систему охорони, наприклад, коли приїхали гості, а господарів ще немає вдома.

А система віддаленого відеоспостереження дозволять спостерігати за тим, що відбувається в будинку і навколо нього через інтернет в режимі онлайн. Якщо небезпека дійсно є, домовласникові залишиться лише прийняти відповідні заходи — послати сигнал про блокування вікон і дверей, включенні сирени і викликати міліцію або позавідомчу охорону.

Управління пожежною безпекою в будинку не менш важливо. Для цього в систему розумного будинку інтегруються спеціальні датчики. При отриманні сигналів від цих датчиків господар зможе прийняти оперативні заходи, перебуваючи далеко від дому. Коли в будинку виникла загроза пожежі, а господаря немає поруч, пожежникам буде проблематично потрапити в нього. Будинок-то — розумний, тому буде всіма силами чинити опір проникненню. Тут і стане в нагоді дистанційне керування.

Крім цього, дистанційне керування дозволяє виробляти практично будь-які інші операції — включати світло, відкривати гараж, набирати ванну або басейн до заданого часу, включати кондиціонер, нагрівати сауну і т.п. Це дуже зручно і зберігає купу часу. Дистанційне керування стане в нагоді і в тому випадку, якщо хтось забуде вимкнути праску або мікрохвильовку — це можна зробити через інтернет.

Останні моделі техніки та автоматики, що забезпечує безпеку розумного будинку, прийом і передачу сигналів, мають бездротові способи передачі даних і є незалежними від електроживлення. Тому розумний будинок завжди на звязку!