Яндекс.Метрика Анализ сайта climat.pp.ua

Як робити отвори в керамічній плитці?

Як робити отвори в керамічній плитці?

У статті описується, як вирізати отвір в керамічній плитці, а також про те, як просвердлити отвір в стіні, облицьованої керамічною плиткою.

Навіщо можуть знадобитись отвори в керамічній плитці? Відповідь дуже проста — отвори роблять, наприклад, під настінний світильник чи водопровідну трубу. І зробити їх досить просто. Потрібно лише проявити терпіння і старання.

Для того щоб зробити отвір у плитці, нам знадобляться — плиткоріз, плиточні щипці або слюсарна ножівка зі спеціальною пилкою. Озброїлися? Відмінно! Тепер беремо керамічну плитку і, за допомогою плиткоріз, розрізаємо її на дві частини. При цьому враховуємо, що лінія розрізу плитки буде проходити через центр отвору, який ми зробимо.

На наступному етапі наносимо на кожну з частин плитки розмітку у вигляді півкола (відповідно з необхідним діаметром). Беремо плиточні щипці і потроху обламувати зайве по нанесеній лінії розмітки. Працювати щипцями намагаємося акуратно, не поспішаючи. Після того, як отвір зроблено, приклеюємо і першу, і другу частину плитки на стіну навколо труби (світильника). Ось і всі справи! І шов між частинами практично не видно.

Тепер розглянемо з вами, як просвердлити отвір в стіні, на яку вже укладена керамічна плитка. Отвори нам знадобляться для того, щоб вбити в них дюбеля, в дюбеля вкрутити шурупи і потім повісити на них, наприклад, шафка.

Найкраще висвердлюють отвори в міжплиткових швах. Однак це не завжди можливо, оскільки монтажні отвори покупних шафок вкрай рідко збігаються з міжплиточних швами. Тому хочеш — не хочеш, а плитку свердлити доведеться.

Потрібно мати на увазі, що поверхня плитки дуже гладка і слизька і потрапити свердлом по бетону в потрібну точку досить важко. Щоб виправити ситуацію, візьмемо малярську стрічку і наклеїв шматочок на місце, де будемо свердлити отвір.

На приклеєною стрічці відзначимо хрестиком точку свердління. Тепер візьмемо 3-міліметрове свердло і просвердлимо їм невеличкий отвір. Після цього свердло поміняємо на більше і продовжимо свердлити. Розмір свердла тут буде прямо залежати від розміру дюбеля.

Для отримання отвори потрібної глибини будемо використовувати регульований обмежувач, або візьмемо шматочок ізоляційної стрічки і приклеїмо на свердло, таким чином, відзначивши необхідну глибину. Закінчивши свердлити, продуем отвір і вставимо в нього дюбель, втопивши його в плитку на пару міліметрів.

Як бачите, щоб зробити отвір в керамічній плитці не потрібно володіти високою майстерністю і грандіозними знаннями. Достатньо лише діяти згідно вищевикладеному матеріалу і тоді неодмінно все вийде!