Яндекс.Метрика Анализ сайта climat.pp.ua

Мітчики для нарізування внутрішньої різьби

Мітчики для нарізування внутрішньої різьби

Мітчик — це інструмент, яким нарізають внутрішнє різьблення в металевому виробі. Він виконаний у вигляді стрижня з врізаними або гвинтовими канавками для відводу стружки. Мітчик фіксується на хвостовику, закріплювалися на комірець або патрон металообробного верстата. В якості матеріалу для мітчика виступають сорти щільною ріжучої сталі або твердий сплав.

У промисловості використовуються декілька видів мітчиків: ручні, машинні, комбіновані машинно-ручні, трубні та ін

Ручний мітчик застосовується для отримання різьби ручним способом. Для цього використовують кілька відмінних за розмірами інструментів. Вязкі матеріали (наприклад, титановий сплав) обробляються з використанням пяти мітчиків.

Машинний мітчик формує різьби на металі за допомогою моторизованого верстата. Такі мітчики істотно відрізняються геометрією від ручних, що дозволяє підвищити швидкість обробки деталі. Використовуються як комплектні, так і штучні мітчики. Штучні мітчики можуть бути наскрізними і глухими, залежно від отворів (глухих або наскрізних), в яких формується змійовик різьблення. Що стосується комплектних мітчиків, то вони діляться на чорнові і чистові.

Трубний мітчик використовується для формування внутрішньої різьби в глухому або наскрізному отворі сталевий, латунної або чавунної деталі, при цьому отримана різьба здатна витримувати істотно більше навантаження, ніж однакова по діаметру, але виготовлена ??метричним мітчиків.

Метричний мітчик нарізає трикутну метричну різьбу з сплощеними зрізом вершинами. Метричний мітчик містить великий основний крок різьби і деяку кількість дрібних.

Дюймовий мітчик вирізає дюймову різьбу, в якій крок визначається кількістю витків на дюйм. Спеціальними дюймовими мітчиками формують конічну різьбу.

Гайкові мітчики вирізають різьблення в наскрізних отворах в перший прохід, тому для їх виготовлення застосовують міцну сталь марки Р6М5. Хвостовики у таких мітчиків бувають довгими, короткими, зігнутими.

Існують також і мітчики, які в процесі роботи не отримують стружку. Вони використовуються для формування катанной різьби, що виготовляється за допомогою методу пластичної деформації. Такі мітчики по-іншому називаються Розкатник і не мають в своїй конструкції канавок для відведення стружки.

Наостанок зупинимося на процесі ручного виготовлення внутрішньої різьби. Це поетапний процес. Береться чорновий мітчик, змащується маслом і кріпиться в воротки. Далі інструмент приводять в рух. Права різьба формується правим мітчиком і обертанням за годинниковою стрілкою, ліва різьба — лівим мітчиком і обертанням проти годинникової стрілки. У підсумку отримуємо попередню різьблення. Далі її частково обробляють середнім мітчиком, а кінцева різьба ручного виготовлення виходить доведенням чистовим мітчиків.