Яндекс.Метрика Анализ сайта climat.pp.ua

Геліосистеми в будівництві економічні рішення енергозбереження

Геліосистеми в будівництві економічні рішення енергозбереження

Огляд автономних систем енергозабезпечення будинку за допомогою сонячного тепла і світла
Проблема енергозбереження завжди стояла перед людьми. Півтори сотні років для забезпечення енергією ми використовували ресурси, які є непоновлюваними.

На завершення епохи тотальної експлуатації земних надр, людство прийшло до логічного результату — дефіцит. Звичайно, якийсь час світ протримається на звичних видах палива, звикаючи до спекулятивних умовам постачальників, і продовжить вкладати мільярди в розробку енергозберігаючих систем, що працюють на тих самих, вичерпний ресурсах.

Але все більше наукових розробок повязані з отриманням електричної та теплової енергії з поновлюваних природних джерел. І ключовим моментом у цих розробках є питання енергозбереження — систем акумулювання отриманої енергії.

На прикладі використання сонячних енергозберігаючих систем (геліосистем), розглянемо варіант будівництва повністю автономного житлового будинку.

Економія електрики при використанні геліосистем

Електроенергія для мешканців сучасного будинку — це можливість використовувати різні технології для ілюмінації, комфорту, розваг, звязку з усім світом.

Сучасний енергозберігаючий будинок обовязково укомплектований сонячними батареями, розміщеними на освітлених ділянках — і потужними акумуляторами для збереження і використання енергії в темний час доби.

Електричні енергозберігаючі геліосистеми розраховуються індивідуально для кожного обєкта і залежать від географічного та топографічного розташування будівлі.

Звичайно, сонячні батареї та акумулятори — річ дорога, зате безвідмовна і повністю автономна. Господар енергозберігаючого будинку назавжди забуде про тарифи на електроенергію (які весь час зростають).

Економія тепла при використанні геліосистем

Енергозберігаючий будинок, по суті, сам є геліобатарея. Для оптимального використання та переробки таким будинком сонячної енергії в теплову, застосовують конструкційні особливості. Засклені південна сторона будинку — для проникнення найбільшої кількості світла, теплоізольовані стіни і спеціальні підземні інженерні системи — для акумулювання тепла, особлива система вентилювання — для контролю і регулювання мікроклімату енергозберігаючого будинку.

Витрати на опалення такого будинку взимку скорочуються на 80%, а вартість енергозберігаючої геліосистеми і звичної нам газової системи опалення — приблизно рівні.

Вже популярні компактні системи геліонагрева води — вони перевірені, доступні і не вимагають регулярних витрат при експлуатації. Складаються з геліобатареї, теплообмінника, енергозберігаючого бака для гарячої води і зєднують елементів. Можуть працювати на воді зі свердловини.

Якщо уявити роль кожного енергозберігаючого будинку в справі захисту навколишнього середовища від шкідливих викидів в атмосферу, то проектування та будівництво споруд з енергозберігаючими геліосистемами здається не просто вигідним вкладенням — а просто необхідним.