Яндекс.Метрика Анализ сайта climat.pp.ua

Пожежна безпека в розумному будинку

Пожежна безпека в розумному будинку

На жаль, і в розумному будинку неможливо на сто відсотків захиститися від пожежі. Зате можна звести всі ризики до мінімуму, в чому і допомагає сучасна автоматика і останні інтелектуальні розробки з попередження пожежі.

В ідеальному випадку вогонь необхідно не гасити, коли він вже розгорівся, а запобігати його поширення. Для цього незамінні розумні системи, які не тільки виявлять початок пожежі, а й візьмуть вичерпних заходів щодо його локалізації.

Для виявлення пожежі на ранній стадії використовуються датчики диму, пропану, СО2, тепла і деякі інші. Одразу після виявлення ознак пожежі система починає виробляти чіткі дії з боротьби з вогнем і захисту людей. Мета її роботи на цьому етапі — запобігти поширенню пожежі по будинку і максимально швидко згасити його. Для цього вона:

Допоможе людям вибратися з будинку.

Автоматично зупинить проникнення кисню в приміщення, перекривши вентиляційні ходи і зупинивши систему вентиляції.

Відключить всі електропостачання, не повязане з локалізацією пожежі.

Відключить газопостачання.

Направила сигнал про пожежу в службу порятунку.

Дасть сигнал власникові будинку про виниклу ситуацію, якщо його немає в будинку. Не завжди пожежники приїжджають цю секунду, а господар за допомогою системи дистанційного керування може швидко вжити заходів.

Приступити до безпосереднього гасіння пожежі.

Активно використовуються зараз інноваційні, руйнівні методи пожежогасіння. Це, зокрема, системи раннього виявлення пожежі. Для виявлення ранньої стадії загоряння використовуються надчутливі розумні датчики — спектральні, хімічні, теплові. Вони здатні визначити пожежа з самій початковій стадії, і прийняти всі заходи до його локалізації. У тому числі виведення людей із зони пожежі і заповнення приміщення негорючим газом. У цьому випадку не відбувається псування дорогого майна та обладнання.

Аналогічні надчутливі датчики можуть давати сигнал на відключення від електрики побутових приладів, забуті господарями в розетках — праски, чайника, мікрохвильової печі. Для цього використовуються напівпровідникові датчики, що реагують на речовини, що виділяються при горінні і тлінні горючих матеріалів. В основному на початкових етапах тління виділяється водень і вуглекислий газ, на що і реагують напівпровідники. Оскільки подібні датчики аналізують інформацію комплексно й досить точно, це виключає можливість помилкового спрацьовування.

Раннє виявлення пожежі та її швидке запобігання ось основний напрямок розвитку систем пожежогасіння в розумному будинку . Впровадження подібного підходу дозволяє знизити збитки від наслідків вогню практично до нуля.