Яндекс.Метрика Анализ сайта climat.pp.ua

Економія тепла в приміщеннях

Економія тепла в приміщеннях

Ні для кого не секрет, що витрати на оплату опалення складають більшу частину витрат йдуть на комунальні послуги. Якщо у багатоповерхівках ця сума розбивається на щомісячні протягом усього року, то власникам приватних будинків доводиться в прямому сенсі слова готуватися до зими. Але навіть власники квартир у багатоповерхових будинках часто незадоволені якістю опалення, яке буває нижче комфортного. Виходом з подібної ситуації є економія тепла шляхом утеплення приміщення або всього будинку в цілому.

Першим кроком буде дослідження на можливість утеплення. Якщо є можливість утеплити будинок обкладкою зовні утеплюють, то основну частину проблеми можна вважати вирішеною. Тим не менш, часто такої можливості не виявляється, і єдиним варіантом залишається думати про внутрішньому утепленні будинку або квартири.

Найпростішим варіантом збереження тепла буде затемнення стін будівлі звернених на сонячну сторону. Сонячне світло від більш темних поверхонь відбивається слабкіше, нагріває їх, і передає енергію тепла стінах, і, відповідно, внутрішньому простору приміщення.

Якщо будинок у стадії проектування, то по можливості закладайте більш товсті стіни, навіть якщо це і зайве. Слід згадати, що в старих камяних церквах і фортецях з товстими стінами, постійна температура зберігалася протягом усього року. І це без сучасних склопакетів! При нинішньому підході до зменшення тепловтрат і витрат на утримання будівлі, збільшення товщини зовнішніх стін знаходить все більшу популярність.

Але, більшість приватних будинків будується за класичним принципом утеплення зовнішніх стін. У таких стінах утеплювач максимально розташовують до зовнішнього середовища, обшиваючи, як правило, тонким декоративним матеріалом.

З точки зору захисту від холоду, передающегося від навколишнього середовища, підхід правильний. Але при внутрішньому опаленні це ніяк не позначається на економії тепла. Внутрішнє опалення лише відсуває холод вглиб стіни і не більше.

Підійшовши впритул до цієї теми, хочеться зауважити винаходи народних умільців, які збільшують секції стандартних чавунних радіаторів опалення, отримуючи велику тепловіддачу у себе в квартирі. Їх мало турбує порушення тиску в системі опалення і втрату тепла у сусідів.

Але якщо розібратися, підхід правильний. Збільшити ККД батареї опалення. Багато ставлять сучасні алюмінієві радіатори, збільшують площу радіаторних пластин.

Батареї опалення розташовують у більшості випадків під віконними отворами. Тепле повітря, піднімаючись до скління, гріє скло вікна. З практичної сторони правильно, інакше через скло проходив би основний холод.

Практика показує, що встановивши пластину з тонкого утеплювача нижче підвіконня, можна зменшити тепловтрати від батареї опалення.

Але головний фурор отримали сучасні фарби на основі світловідбивних мікрогранул. Така фарба затримує тепло, зменшуючи тепловтрати.

Спосіб обробки такою фарбою вже знаходить застосування в промисловості. Якщо обробити такою фарбою зовнішню поверхню будівлі, то тепловтрати можна зменшити в рази. У такій будівлі буде взимку завжди тепло, а влітку прохолодно.

Жителям квартир рекомендовано обробляти такою фарбою всі труби водопостачання, поверхні стін біля батарей. Так само якщо є можливість і дозволяють естетичні міркування пофарбувати батареї в сріблястий колір.

Популярні в даний час теплі підлоги дуже хороший джерело тепла з прекрасним властивістю теплозбереження. Однак, позбавлятися від основних радіаторів опалення маючи теплі підлоги навіть по всій поверхні підлоги не рекомендується. Тепла підлога, що складається з стяжки з замоноліченими трубами, сам по собі працює як накопичувач тепла.

Величезне значення набуває обробка та оздоблення стін. Традиційні паперові шпалери в порівнянні з вініловими відмінний утеплювач. Нинішня мода на вінілові шпалери, наклеєні встик, не сприяє збереженню тепла в будівлях. Хоча, що зявилися на ринку порівняно недавно рідкі шпалери є ідеальним варіантом внутрішнього утеплювача без значного збільшення товщини стін.

Вирівнювання стін, всілякі потовщення пирогами з гіпсокартону і мінераловатних плит так само утеплюють приміщення зсередини.

Якщо брати до уваги характеристики частин будівлі в цілому, то в приватних будинках перше місце серед марнотратів тепла забере дах.

Багато вирішують проблему утепленням горища. З нанесенням теплозберігаючі фарби проблему можна навіть не розглядати, але що робити якщо горищне простір використовується для житлових потреб?

Традиційна дах влаштовується за стандартною схемою з утеплювачем між крокв, шаром гідро, пароізоляції, і внутрішньою обробкою гіпсокартноном по підшивці. У цьому випадку особливо хотілося б звернути увагу на гідро, і пароізоляцію. Вологий утеплювач значно втрачає свої теплоізоляційні властивості і тепловтрати збільшуються.

Із застосуванням всіх рад, сучасних матеріалів, герметичності всіх можливих щілин можна розраховувати, що приміщення будуть мати менші тепловтратами.