Яндекс.Метрика Анализ сайта climat.pp.ua

Біометричні системи для розумного будинку

Біометричні системи для розумного будинку

Використання біометричних систем або доступ в житло за відбитками пальців формує систему захисту приміщень на абсолютно новому рівні, абсолютно конфіденційно. Біометричні рішення являють собою обовязкову частину всієї концепції «розумний дім», однак сьогодні інженери та технарі не пропонують ще пакетного рішення.

Ці системи на порядок вище знаходяться у порівнянні з системами контролю доступу, заснованих на використанні пластикових карток RFID . Подібні біометричні системи контролю доступу та охорони приміщення застосовуються в системах відеоспостереження або ідентифікації по звуку, голосу.

Розглядаючи всю сукупність біометричних технологій, можна виділити дві основні групи, які відокремлюються в залежності від типу параметрів зчитування. Одна з груп подібних пристроїв працює різноманітними статистичними обєктами, типу, відбитків пальців, геометрії руки, малюнка сітківки ока, особливостей геометрії обличчя.

Інша група пристроїв по біометричному розпізнаванню господаря працює з динамічними характеристиками. До такого типу слід віднести динаміку підпису або ідентифікацію по звуку і персональним голосовим особливостям.

Отже, біометричні параметри орієнтуються на зчитування індивідуальних для кожної людини персональних характеристик. Причому найпопулярнішими для обробки, з метою контролю доступу в приміщення, серед подібних якісних особливостей особистості є своєрідність райдужної оболонки очей, а також відбитки пальців і навіть результати ДНК. Так як з часом і під дією інших факторів, як настрій або стрес, такі характеристики, як почерк або голос, можуть видозмінюватися. Тому їх відносять до спеціальної групи характеристик, які змінюють свої параметри з часом.

Продукція компанії BioLink вважається серед професіоналів найрозвиненішими технологіями ідентифікації особи за відбитками пальців. До менш дорогим, але, все ж, високотехнологічним системам останнього часу, згідно з відомостями найбільших фахівців в цій галузі діяльності, можуть бути віднесені продукція китайського виробника — компанії ZKSoftware, де товари сертифіковані за FCC, ISO, а також UL, CE.

На сьогоднішній день серед пристроїв, які можна використовувати у себе вдома для біометричного розпізнавання власника квартири або будинку , значно виділяються біометричні замки . Цей різновид замків на сучасний ринок поставляється різними виробниками. Так, все та ж китайська компанія ZKSoftware пропонує подібний біометричний замок вартістю більше 500 доларів.

На закінчення нагадаємо, що використовувати сучасні технології в своєму будинку або квартирі цілком доступно кожному з нас, піклуючись, перш за все, про безпеку свого житла.