Яндекс.Метрика Анализ сайта climat.pp.ua

Особливості вибору алмазних дисків

Особливості вибору алмазних дисків

Алмазні диски представляють собою різальний інструмент, здатний вести обробку дуже твердих матеріалів: мармуру, бетону та залізобетону, керамічної плитки, цегли, натурального і штучного каменю. Штроблення і розбирання тріщин, нарізування різних типів швів, — все це доступно за наявності спеціального обладнання і алмазних дисків певного виду. При виборі алмазного інструменту в магазині, необхідно чітко визначити вид робіт, який планується виробляти і матеріал, який підлягатиме обробці.

Найбільш поширеними і універсальними є диски алмазні сегментні. З їх допомогою здійснюють суху резку цегли, бетону, натурального каменю. У цій категорії окремим видом йдуть сегментні диски для різання асфальту і сирого бетону, які відрізняються більш широким зазором між сегментами. Турбо-сегментні володіють великими можливостями, зокрема, справляються з армованим залізобетоном і забезпечують більш чисту крайку при різанні, але і вартість їх дещо вищий. Для досягнення ефекту охолодження інструменту існують алмазні диски супер-турбо і хвиля, поверхня яких не плоска, а хвилеподібна.

Другою категорією виділяються диски алмазні з суцільною кромкою, які знайшли своє застосування в різанні каменю, плитки, кахлю. Як правило, цей інструмент використовується в стаціонарному обладнанні. За рахунок прямого профілю ріжучої кромки рез виходить чистішим, виключається утворення сколів. Однак процес обробки даними інструментом передбачає водяне охолодження, що неприпустимо в ручному обладнанні через ризик взаємодії з електричним струмом.

Розрізняються алмазні диски та по класу якості: економ, стандарт, преміум, супер. Тут мається на увазі обсяги робіт, які планується виконати. Безсумнівно, ресурс інструменту класу преміум значно вище, ніж інструменту економ, що відбивається і на вартості. Тому, вибираючи той чи інший вид алмазного диска, слід враховувати, де саме він буде застосовуватися: у побуті або на виробництві, — і в якому випадку процес буде більш економічно вигідним.

При виборі алмазного диска враховується матеріал різання і відповідний діаметр. Глибина різання є ключовим параметром, на який варто звернути увагу. Діамерт внутрішнього отвору повинен точно відповідати діаметру валу різального алмазного інструменту.